Haber

“Cumhur İttifakı’na aday olacak mısınız?” Selçuk Bayraktar’ın sorusuna yanıt

Baykar Yönetim Kurulu Lideri ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, İstanbul’da düzenlenen “Türkiye’nin Asrın Beyoğlu Sohbetleri Buluşmaları” programında konuştu.

Bayraktar, programa katılanlar arasında muhalefete yakınlığıyla tanınan gazeteci Özlem Gürses’in de olduğunu söyledi. “Bayraktar İHA’larını hangi ülkelere satacağınıza nasıl karar veriyorsunuz” sorusuna, “Karar veren biz değiliz, karar veren devlettir”şekilli  cevap verdi.

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN ADAYI Mİ OLACAĞIZ”

Daha sonra tekrar söz alan Gürses, bir soru daha sorarak, “Cumhur İttifakı’ndan aday olur musunuz?”

“Bizi siyasi arenaya sokmaya çalışmayın, biz sadece işimize odaklandık.Selçuk Bayraktar’ın cevabı ise şöyle;

Belki de şu anda böyle bir tevatür yapılıyor. Hiç kimse insan hayal gücünün uçlarını dizginlemek istemez. Elbette insan doğası gereği yaratıcı bir varlıktır. Hayalleri ile farklı fanteziler üretebilir.

“CUMHURİYET İTTİFAKI ADAYI BİLDİĞİM GİBİ UZUN ZAMAN OLDU”

Ama bunlar sadece tevatür diyebilirim. Bildiğim kadarıyla çok uzun zamandır Cumhur İttifakı’nın adayı belli oldu. O yüzden siyaset yapmıyorum. Neden ki… Bir yandan bana çok kızıyorlar. Neden siyasete giriyorsun? Gitmiyoruz. İftiraya cevap veriyoruz. Bir yandan neden ‘mutlaka geleyim’e geleyim? Yani işimi yapamıyorum şikayet var mı? Genelde herkes mutludur.

O kadar çok biliyorum ki yaşamak, berrak bir gölde çocuklar uğruna savaşmak demektir. diyor şair. Bu çabanın hayatıma anlam kattığını düşünüyorum. Hayatımı böyle anlamlandırıyorum.

“GELECEĞİ YAPAN ŞEYLER”

Takozları kaldırabilen medeniyetler, uçakları kaldırabilir. Uzaya gidebilirler. Takozu koyanlar bunu gerçek niyetlerini gizleyerek yaparlar.

Arabayla gelmiş olmalısın. Yakıt var mıydı? Olmazsa, gelemezsin. Araba kalkmadı diye araba markasını suçlayamazsın. Ama biz toplum olarak tarihte suçladık. Bir arabada (devrimci arabada) yakıt yok dedik, “Bundan dolayı gaz yok” dedik. ve ondan sonra ülkenin geleceği gitti.

“BİZ HAYATIMIZI BU YOLDA ADADIK”

Bir iftira doğru olsaydı ve cevap veremezsek, gerçekten çok sinirlenirdim. Sadece bir tanesi biraz dengeli olsaydı, doğru. Hepsi iftira, gerçeğin 180 derece tersi. Ömrümüzü bu yola adadık, bu yolda adeta ömrümüzü çürüttük.

Sarıyer’de bir konakta doğdum. bu arayışta mülteci kampı gibi 10 yıl küçücük bir odada yaşadık. Bu çabamızda sonuna kadar gideceğiz, kararlıyız. Babam “Korkma, ölene kadar yaşaman garanti” dedi.

“YÜRÜDÜĞÜMÜZ YOLDAN ALLAH ÖMÜR VERDİĞİ KADAR DÖNMEYECEĞİZ”

Selçuk Bayraktar, özel bir televizyon programında “Erdoğan senin yerine seni hazırlıyor diyorlar. İleride siyasete girme planın var mı?” “Böyle bir planım yok ama bu yolda sonuna kadar devam etme planım var. Tabii bu bir yarış, biz üzerimize düşen neyse onu yapacağız, onlar da kendi görevlerini yapacaklar. Ben yapabilirim.” söyle” yanıtını verdi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu