Teknoloji

Termal Kamera ile Otomatik Ekspertiz

Türkiye’nin ilk kurumsal oto ekspertiz firması otomatik rapor , bölümünde bir öğe imzaladı. Şirket, artık ekspertiz süreçlerinde termal kameralarla denetimlere başlayacağını duyurdu.

Otorapor’un termal kameralı oto ekspertiz hizmetideğerlemedeki en küçük hataların bile büyük ölçüde önlenmesini sağlayacaktır.

Değerlendirme süresi de kısalacaktır:

Termal kamera kullanımı ile oto ekspertiz için ayrılan süre de azalacaktır. Aracın tüm iç ve dış bileşenleri termal kamera ile kısa sürede incelenebilecek.

Ekspertizde termal kamera tam olarak ne yapacak?

ısıya duyarlı kamera Termal kamera Bir nesneden yayılan kızılötesi ışığı algılayarak, nesnenin ısı haritasını oluşturabilir. Sıcak bölgeler açık renklerle, soğuk bölgeler ise koyu renklerle gösterilmiştir.

Otorapor, özel olarak geliştirilmiş termal kamerası ile, kaput ve boya kontroller sağlayacaktır. Ayrıca araçta kesme, kaynak, ekleme gibi durumların olup olmadığını önceden tespit etmek daha kolay ve hızlı olacaktır.

Tüm bunların yanı sıra termal kamera, cam ısıtma, koltuk ısıtma, araç cam rezidansları gibi. görsel incelemenin zor olduğu alanlarda Aynı zamanda yüksek doğrulukta denetim sağlayacaktır. Kamera, aracın markası ve modeli ne olursa olsun her araçta kullanılabilir.

Otorapor, termal kamerasıyla Türkiye’de bir ilke imza atarken, aynı zamanda ilk otomobil alım satım ve ekspertiz kitabını yayınlamasıyla da adından söz ettirdi.

#işbirliği

haberulubey.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu