Haber

Valilikten Habur Sınır Kapısı’ndaki darp olayıyla ilgili açıklama: 2 görevli açığa alındı

ŞİRNAK Valiliği, Habur Sınır Kapısı’nda gümrük görevlilerinin bir çifte saldırmasıyla ilgili olarak iki polis memurunun açığa alındığını açıkladı.

Dün gece Habur Sınır Kapısı’nda gümrük muhafaza görevlileri tarafından bir erkek ve bir kadına yönelik şiddet cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde gümrük muhafaza görevlilerinin yerde bir adamı dövdüğü, buna tepki gösteren kadının bir misyoner tarafından tekmelendiği görüldü. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Şırnak Valiliği, 2 gümrük muhafaza görevlisinin açığa alındığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, “31.01.2023 tarihinde Habur Hudut Kapısı’nda meydana gelen ve sosyal medya hesaplarında yayınlanan üzücü olayla ilgili olarak Valiliğimizce soruşturma başlatılmış olup, olaya müdahale eden 2 gümrük korucusu ile ilgili soruşturma başlatılmıştır.” Olaya karıştığı tespit edilenler açığa alındı.”

Şırnak Barosu da olayla ilgili yaptığı açıklamada, “Sosyal medyaya yansıyan bazı görüntülerde Habur Sınır Kapısı’nda gümrük görevlileri tarafından çifte şiddet uygulandığı görülüyor. Gerekli incelemeler tarafımızca yapılmaktadır. ilgililer hakkında bir an önce yasal işlem başlatılması için girişimde bulunulacaktır.” kullanılmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu