Haber

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak deprem çalışmalarını değerlendirdi

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, 6 Şubat depreminin ardından başlatılan çalışmalara ilişkin süreci 13 kaymakamın katılımıyla düzenlenen toplantıda değerlendirdi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Valilik Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Vali Hasan Şıldak, AFAD ve Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü yetkililerinden il merkezi ve ilçelerde devam eden yıkım çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Hak sahipliği ve yapımı devam eden deprem barınaklarının son durumunun da ele alındığı toplantıda konuşan Vali Şıldak, depremin izlerinin silinmesi için tüm kurumların el birliğiyle üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

Çalışmaları yakından takip edeceğini belirten Vali Şıldak, kaymakamlardan da aynı hassasiyeti kendi ilçelerinde göstermelerini istedi.

Çalışmalarda önemli ilerleme kaydedildiğini belirten Şıldak, “Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek için sizlerden fedakarlık bekliyorum. Yapacağınız çalışmalar sonucunda hepimiz bu sözü yerine getirmiş olmanın huzurunu yaşayacağız. Mağdur vatandaşlarımıza verdiğimiz sözler. Şimdiden hepinize başarılar diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Toplantıya vali yardımcıları Ahmet Fatih Sungur ve Erinç Demir, kaymakamlar ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

caldiranhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu