Haber

Sahipsizler yıkılıyor, vatandaşların yüzü gülüyor

Sahipsiz binalar yıkılıyor, vatandaşların yüzü gülüyor Osmangazi Belediyesi, metruk binaların yıkımıyla ilgili çalışmalarıyla Türkiye’de örnek alınan belediyelerin ortasında yer alıyor. Hemen her gün terk edilmiş bir binayı yıkan Osmangazi Belediyesi, vatandaşlara rahat bir nefes veriyor.

Osmangazi Belediyesi, uyuşturucu madde bağımlıları ve hırsızların yaşadığı metruk binaların mahalle sakinleri için büyük sosyal riskler oluşturduğunu göz önünde bulundurarak, vatandaşların mal ve can güvenliğini korumak amacıyla metruk binaları birer birer yıkıyor. Oluşturdukları sosyal rahatsızlıkların yanı sıra görüntü kirliliği yaratan ve her an yıkılma ihtimali olduğu için vatandaşların can güvenliğini tehdit eden metruk binalar, Yapı Denetim Müdürlüğü ekiplerince tespit edilerek yıkılıyor. Bu konuda yoğun mesai harcayan belediye ekipleri, son olarak Panayır Mahallesi’ndeki iki katlı terk edilmiş binayı yıktı. Mahalle sakinlerini her geçen gün tedirgin eden binanın yıkılması, vatandaşları oldukça sevindirdi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçedeki terkedilmiş binaların can ve mal güvenliğini tehlikeye attığına dikkat çekerek, “Terk edilmiş binaların yanlış amaçlarla kullanılmasından dolayı muhtarlarımızdan ve vatandaşlarımızdan yoğun şikayetler alıyoruz. Özellikle uyuşturucu bağımlılarının kullanımına açık olan metruk binaları tespit edip yıkıyoruz. İlçemiz metruk binalardan arındırıldığı için vatandaşlarımız rahat nefes alıyor, görüntü kirliliğinin önüne geçiyoruz. Halkımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaları yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere uygun olarak yıkmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu