Teknoloji

Çinli teknoloji devi, Asya’da Web3’ün benimsenmesi için kripto şirketleriyle çalışacak

Investing.com – Çin merkezli teknoloji devi Huawei, Metaverse projesi kapsamında değerli kripto şirketleriyle iş birliğini duyurdu.

Huawei, Asya’da Web3’ün benimsenmesini artırmak amacıyla Metaverse ve Web3 Alliance projelerini hayata geçirecek çokgen (MATIC), Deepbrain Chain (DBC), Morpheus Labs (MITX) ve BlockChain Solutions. Paydaş, Bali’de düzenlenen Huawei Cloud’un 2023 Huawei Cloud Asya Pasifik Paydaş Başkanları Zirvesi’nde açıklandı.

Asya bölgesinde son zamanlarda Metaverse ve Web3 alanlarında hareketli günler yaşanıyor. Çinli şirketler de bu alandaki konumlarını sağlamlaştırmak için projelerini ortaya koymaya başladılar. Huawei Zirvesi’nde birçok Çinli şirket yeni teknolojiyi genişletmek için temaslarda bulundu.

Bu alandaki en büyük atılımlardan birini gerçekleştirmek isteyen Huawei, Web3 Atılımını gerçekleştirme çabasıyla 5G teknolojisinin ötesinde 6G şebekesini 2030 yılına kadar kullanılabilir hale getirmek için şimdiden çalışmalara başladığı aktarılıyor. Geçen yılın sonlarında Huawei’nin Orta Doğu İş ve Strateji Danışmanlığı Baş Uzmanı Abhinav Purohit, mevcut telekom altyapısının Metaverse’nin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olmadığını, bu nedenle 5G ve 6G ağlarına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Çin, kripto para birimleri konusunda en sert tavır sergileyen ülkelerden biri olsa da Metaverse alanını kucaklayan bir anlayışa sahip. Bunun en değerli göstergelerinden biri 2025 yılına Çin’in Suzhou şehridir. sanal evren Gelişim ve yenilik merkezi olma hedefine sahip olmak. Bu amaca bağlı olarak, sanal gerçeklik konusunda uzmanlaşmış 200’den fazla şirketin Suzhou şehrine konuşlandırılması bekleniyor. Şehir yetkilileri ayrıca sağlık, turizm, eğitim ve şehircilikle ilgili 30 iş planını hayata geçirmek istiyor.

Japonya’daki Metaverse alanında söz sahibi olmak istiyor

Bu gelişmenin dışında Japon teknoloji ve finans devleri, Ryugukoku adlı bir platform merkezli çok amaçlı bir sanal dünya olan Japonya Metaverse Ekonomik Bölgesi’ni oluşturmak için anlaştılar. Şirketler teknolojilerini sanal evrende kullanıcılarla paylaşacak.

Son zamanlarda japonya Teknoloji ve finans devleri ortasında yer alan şirketlerden JCB, Mizuho, ​​​​Sumitomo Mitsui, Mitsubishi UFJ, Sompo Holdings, Sompo Japan Insurance, Toppan, Fujitsu ve TBT Lab, Japan Metaverse Economic Zone’u kurmak için anlaşma yaptı. Metaverse’nin tasarımı JP Games tarafından geliştirilecek. Ryugukoku adı verilen sanal dünyanın çok hedefli bir Metaverse platformu olması amaçlanıyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu