Haber

Selçuklu’dan Hatay’a 52 TIR Yardım Malzemesi Gönderildi

Konya’da Selçuklu Belediyesi koordinasyonunda Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplam 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Hatay’daki depremzedelere ulaştırılmak üzere bölgeye 52 tır dolusu yardım malzemesi gönderildi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, yardımların yeterli seviyelere ulaştığını belirterek, vatandaşları AFAD banka hesaplarına nakit bağışta bulunmaya davet etti.

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremin ardından başlatılan Konya’dan yardım çağrısı ödüllendirildi. Depremin ilk saatlerinde Afet Uyum Merkezi öncülüğünde iş makinesi ve işçi temin eden belediyeler, depremzedelerin yaralarını sarmak için yardım kampanyaları başlattı. Soğuk hava koşullarına rağmen binlerce kişi, etkilenen bölgelere yardım ulaştırmak ve acılara merhem olmak için seferber oldu.

Hatay’ın Selçuklu Belediyesi ile uyum içinde başlattığı kampanyaya 7’den 70’e her yaştan vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Yardım olarak belirlenen Selçuklu Uluslararası Spor Salonu’na binlerce yardım malzemesi ulaştırıldı. Toplama Alanı, hayırsever vatandaşlar tarafından ilk dakikalardan itibaren. Belediye yetkilileri ve gönüllülerin işbirliğiyle tasnif edilen yiyecek, içecek, giyecek, elektrikli soba, battaniye, mont, atkı, bere, eldiven gibi temel ihtiyaç maddelerinin bulunduğu 52 TIR, önce paketlenerek tırlara nakledilmek üzere gönderildi. Hatay deprem bölgeleri

Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop’un yanı sıra Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da Ülkelerarası Spor Salonu’na gelerek yardım çalışmalarını yerinde inceledi.

Bez bebeği çocuklar için gönderdi 

Yardıma gelen malzemelerin ortasında oyuncaklar ve bez bebeklerin olması dikkat çekti. 4 yaşındaki kız çocuğu Sıla bebeğine “Ne yaparsak yapalım acınızı dindiremeyeceğimizi biliyoruz. bit, Rabbim bir daha böyle bir musibeti yaşatmasın. Geçmiş olsun.” Not ile çocuklar için gönderildi.

Başkan Pekyatımcı, “Tüm Konyalı hemşehrilerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yardım sürecini en başından beri koordine ederek çalışmaları yakından takip eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, Konyalıların birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın en güzel örneklerini Konyalıların hayata geçirdiğine değinerek, vatandaşlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. Aynı yardımla deprem bölgelerine de yeterli ekipmanın gönderildiğini belirten Lider Pekyatımcı, bundan sonraki süreçte nakdi yardıma öncelik verilmesi gerektiğini belirterek, vatandaşları AFAD banka hesaplarına yardıma davet etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

balcova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu