Haber

Okul Müdürü Cinsel Saldırıdan Yargılanıyor: ‘Odayı Boş Bırakma Ondan Korkuyorum’

Ankara’nın Mamak ilçesinde bir ilköğretim okulunda müdür yardımcısı olan 35 yaşındaki EB (35), 53 yaşındaki okul müdürü AY tarafından cinsel tacize uğradığını savundu. Tutuksuz yargılanan AY’nin duruşmasında okul çalışanı tanık olarak dinlendi. Tanık, “Odayı boş bırakmayın, ondan korkuyorum” dedi.

AY hakkında ‘cinsel taciz’ ve ‘taciz ederek cinsel saldırı’ suçlarından 14 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Ankara’nın Mamak ilçesinde bir ilköğretim okulunda müdür yardımcısı olan 35 yaşındaki EB (35), 53 yaşındaki okul müdürü AY’nin kendisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının AY hakkında başlattığı soruşturmada, ‘cinsel taciz’ve ‘Taciz yoluyla cinsel saldırı’Suçlarından 14 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.

İddianamede AY’nin birlikte görevde bulunduğu EB’ye zincire vurarak cinsel tacizde bulunduğu belirtildi.

AY’nin söz konusu suçu işlediğini gösteren yazışma ve video kayıtlarının olduğu, sanığın EB’yi koridorda taciz ettiği anın güvenlik kamerası görüntülerinin de delil olarak dosyaya eklendiği belirtildi.

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık okul müdürü AY, okul müdür yardımcısı EB, tarafların avukatları, tanık ve mahkeme heyeti katıldı.

Duruşmada okulda görev yapan bir kişi tanık olarak dinlendi.

“Müdürlükten öğretmenliğe indirildim, bunun eksikliğini hissediyorum, çok üzgünüm”

Tanık MN, AY’nin o dönemde okul müdürü olarak bir misyonu olduğunu belirterek, “EB’de müdür yardımcısı olarak çalışıyordu. EB bana ‘Müdürün odasına gitmek istemiyorum’ demeye devam etti. Benimle gel, gelemeyeceksen çay kahve getir. Odayı boş bırakmayın, ondan korkuyorum’ dedi. EB bir keresinde AY’nin kendisinden hoşlandığını ve sürekli evine gelmek istediğini ancak kendisinin bunu istemediğini belirtmişti. EB’nin odası kilitli olabilirdi ama neden kilitlediğini bilmiyorum” dedim.

Tanığı dinleyen mahkeme heyeti, tutuklu sanık AY’ye söz hakkı verdi.

AY, EB’nin kapısını kilitlemesinin iki nedeni olduğunu söyledi: “Birincisi EB; Çok sigara içerdi, bu yüzden kapısını kilitledi. İkinci olarak o dönem müdürlük sınavına hazırlandığı için rahat çalışmasını sağlardım, ‘çok çalış’ derdim. Sınava hazırlanırken çok destek oldum ve ardından sınavı geçti.”dedi.

Ayrıca sanık, şu anda yönetici olmadığını belirterek, “Müdürlükten öğretmenliğe düşürüldüm, bunun eksikliğini hissediyorum, çok üzgünüm”dedim.

Tarafları dinleyen mahkeme heyeti, sanık AY hakkında uygulanan imza tarafındaki denetim tedbirini kaldırarak, yurt dışına çıkış yasağının devamına karar verdi.

Duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi amacıyla 6 Nisan’a ertelendi.

karabaglarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu