Ekonomi

Hasan Battal, Pirelli Türkiye Finans Direktörü olarak atandı

Daha önceki yıllarda Pirelli ve Pirelli Türkiye bünyesinde lastik sektöründe farklı durumlarda görev alan Hasan Battal, Pirelli Türkiye Finans Müdürü görevini Muratcan Akyıl’dan devraldı.

150 yılı aşkın süredir motor sporları deneyimini ve mühendislik gücünü yollara taşıyan İtalyan lastik devi Pirelli’nin Türkiye Finans Direktörü olarak Hasan Battal atandı. Muratcan Akyıl, Pirelli’deki kariyerine uluslararası arenada yeni sorumluluklarla devam edecek.

Kariyerine ABD’de Xerox Company’de Mali Analist olarak başlayan Hasan Battal, 2000 yılında Pirelli Grubu’na katılmış, Planlama ve Denetim alanında terfi ettikten sonra İtalya, Türkiye ve İngiltere’de farklı pozisyonlarda çalışmıştır.

Ardından 2012-2015 yılları arasında Yazaki şirketinde Küme Finansmanı ve Muhasebe Müdürü olarak iş hayatına devam eden Battal, 2015-2017 yılları arasında Erdemir’de CFO, 2017-2020 yılları arasında Bursagaz şirketinde Mali İşler Müdürü olarak çalıştı.

En son Angst Pfister’da CFO ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Battal, mesleki yolculuğu boyunca farklı şirketlerde finans alanında birçok değerli projenin hayata geçirilmesinde aktif rol oynadı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1997 yılında mezun olan Battal, MBA eğitimini 1999 yılında ABD’de Rochester Institute of Technology’de tamamladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

turgutlu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu