Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kadın girişimcilere yeni destek müjdesi

İSTANBUL (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin İstanbul’da düzenlediği Kadın Emeği Zirvesi’nde konuştu.

“Kadınların katılmadığı bir siyasi hareket yok olmaya mahkumdur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gençlik kollarımız da aynı şekilde. Siyasetimize kazandırdıkları zenginliklere şahitlik ettikçe doğru bir iş yaptığımızı görüyorum. AK Parti’nin bugüne kadar girdiği 15 seçimin hepsinde birinci oldular. Gönül kazanan kadınlarımızın değerli payları var” dedi.

Erdoğan, kadınların son 20 yılda uyguladıkları tüm programlara katkıda bulunduğunu söyledi.

YENİ DESTEK PAKETİ HABERLERİ

Konuşmasında yeni adımlarla Türkiye Ekonomisi modelini güçlendirmeye devam ettiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadınlarımıza daha fazla takviye vermekte kararlıyız. Türkiye’de olmayan şirketlerimize en az yüzde 75 Hazine destekli kefalet veriyoruz. teminatı yeterli ama kredibilitesi yüksek; her alanda pozitif ayrımcılık yaparak kadınlarımıza hayallerini gerçekleştirmeleri için gerekli desteği veriyoruz.”

Erdoğan, işletmeden projeye, enerjiden teknolojiye, dijital dönüşümden konuta geniş bir yelpazeyi kapsayan yeni destek paketimizin hayırlı olmasını diledi.

İSTANBUL’DA İSTİSMAR VAKASI

Erdoğan, “Kızımızın bedenen ve ruhen olgunlaşmadan, reşit olmadan evlenmesini asla tasvip etmiyoruz, tasvip etmiyoruz” dedi. “Evlenmesini tasvip etmedik, tasvip etmiyoruz. Aslında kendi aile hayatımızda bunun örneği yok. İstanbul’daki taciz davasıyla ilgili kurumlarımız ilk andan itibaren gerekli çalışmaları yaptı.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu