Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ezanı okudu ve depremzedenin kızına anne adını verdi

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremzedeler, İstanbul’daki Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine kaldırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremzedeleri de hastanede ziyaret etti.

Yaralı vatandaşların sağlık durumları hakkında sık sık doktorlardan bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tedavi gören depremzedelere yönelik konuşma yaptı. “Acil şifalar”bir dilek tuttu

“Tanrı seni korusun”

Depremzedenin hastanede kalması üzerine ziyarete gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, durumunu sordu. “Sorun yok. Rabbim başımızdan eksik etmesin Allah senden razı olsun. Enkazın içinde kalmadık çok şükür çıktık yani o şeyin içinde yan yatınca biz de çıkabildik. Hemen indirdim.Direk kucağıma aldım kalkan olduk birbirimize.Sadece ‘bitti her şey bizim için’ dedik.Helâl olduk sadece Allah’a dua ettik.İyiler şükürler olsun.dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Nasıl, ağrın var mı? Değil mi? Kurtulduk. Ne kadar kaldın?”depremzede sorusu, “30 saat.”o cevapladı.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatörü Başhekim Prof. Dr. Nurettin Yiğit de tedavi gören hastalar hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bilgi verdi.

Bebeğin kulağına ezan okudu ve adını “Ayşe Betül” koydu.

Depremzedenin bebeğini gören ve kız olduğu öğrenilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Adını ne koyacaksın?”depremzede sorusuna, “İstersen sen koy.”söz konusu.

Bebeğin kulağına ezan okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ayşe Betül”Adını üç kez tekrarladı.

“Görevimizi yapmaya çalışıyoruz”

Bir depremzede daha hastanede tedavi görüyor “İlk dakikadan itibaren devletimiz yanımızda, Allah sizden razı olsun. Yük olduk, lütfen hakkınızı bağışlayın.”Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleriyle, “Ne demek biz görevimizi yapmaya çalışıyoruz, inşallah yaparız. Ne dedik hep? Biz bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik.”konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sık sık gören depremzedeler ve yakınları “Tanrı seni bizden uzak tutsun.”dua etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu