Haber

Bakanlık müfettişlerinden kara çelenk!

ANKARA (İGFA) –Bakanlık müfettişleri, Ankara’da özlük haklarında yumuşama açıklaması yaptı.

Ankara Ulus’ta bulunan Atatürk Anıtı önünde yapılan ortak açıklamada, kamu kurumlarının Teftiş, Teftiş ve Kontrol Kurullarında görev yapan yaklaşık 20 bin denetim personelini temsilen dernek liderleri ve meslek mensupları taleplerini yüksek sesle dile getirdi.

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı basın açıklamasında güzelleştirme talebi dile getirildi. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan programda, kamu denetim görevlileri adına anıta siyah çelenk bırakıldı.

İfadeye katılan müfettişler, temsili dilekçeleri ve kişilik haklarında güzelleştirme talebini içeren belgeleri kutulara bıraktı.

Açıklamaya destek veren tüm kamu kontrol çalışanları adına açıklama yapan Vergi Denetmenleri Derneği Genel Başkanı Ahmet Halis Başlı, “2011 yılından sonra diğer meslek gruplarının özlük haklarında yapılan iyileştirmelerin hiçbiri kamu denetçileri için yapılmadı” dedi.

Kayıpların yaşanmaması için günümüz şartlarına uygun bir güzelleştirmenin yapılmasının kaçınılmaz bir gereklilik olduğunu kaydeden Lider Başlı, “Denetim kadrosunu temsil eden meslek kuruluşları olarak, düşük ücret alan kontrol elemanlarının özlük sorunlarının çözülmesi amacıyla başta Devlet yetkilileri ve Maliye bürokrasisi olmak üzere tüm muhataplarımıza taleplerimizi iletmekteyiz ve müzakereler sonucunda söz konusu taleplerimiz haklı görünse ve tüm sorunlar çözülecek olsa da somut bir dayanak verilmeyecektir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu