Haber

50 farklı kişiye bir oda sattı! Devre mülk dolandırıcılarından şaşırtıcı fayda

İstanbul’da devre mülk dolandırıcılığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 110 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.

İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Şube Müdürlüğü ekipleri, devre mülkleri emlak şirketi kurarak çok sayıda kişiye devredecekleri vaadiyle, bu seferleri satma vaadiyle yine mağdurlar arasında yer alıyor. -Oturma izinleri için yabancılara mülk paylaşımı. reklam, tapu, vergi ve diğer giderlerKendi adına para aldığı iddiasıyla çalışmalara başladı.

Zanlıların devremülk ve arsayı birden fazla kişiye sattığının belirlendiği çalışmalarda, yaklaşık 200 kişinin şikayetçi olduğu belirlendi.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR

Üç aylık teknik ve fiziki takibin ardından Kadıköy, Ümraniye, Ataşehir, Başakşehir ve Yalova’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda 110 zanlı gözaltına alındı.

Polis operasyonunda yakalanan lüks otomobillere el konulurken, zanlıların suçtan elde ettikleri gelirle 24 lüks konut satın aldıkları belirlendi.

Tutuklanan zanlılar, sağlık kontrolünün ardından Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Operasyonda zanlılara ait olduğu belirtilen lüks otomobiller de Asayiş Şube Müdürlüğü’nün otoparkına getirildi.

“1 ODAYI 50 KİŞİYE SATTILAR”

Mağdur olduğunu iddia eden Sebahattin Balkaya, gazetecilere Yalova’daki termal siteden devre mülk satın aldığını belirterek, zanlıların bir odayı 50 farklı kişiye sattığını iddia etti.

Balkaya, şu ana kadar yaklaşık 1 milyon lira zarar ettiğini belirterek, ” Sonra tekrar satacaklarını söylediler. Vergisi var, 98 bin liraya mal oldu. Bunu ödememi istediler. Bana 1 milyon 200 bin lira söz verdiler.sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu