Haber

2. Bağcılar Kitap Fuarı kapılarını açtı

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Bağcılar Kitap Fuarı bugün kapılarını kitapseverlere açtı. 9 gün sürecek fuarda 58 yayınevi kitaplarını sergilerken, tanınmış yazarlar söyleşi yapacak.

Bağcılar Meydanı bu yıl 2.’si düzenlenen Bağcılar Kitap Fuarı’na ev sahipliği yaptı. Fuarın açılışı öncesinde Bağcılar Anadolu Lisesi bandosuyla Çarşı Caddesi’nde yürüyüş düzenlendi. Türk bayrağıyla yapılan yürüyüş Bağcılar Meydanı’nda son buldu. Kitap fuarının açılışını Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz ve Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir yaptı.

Okuma oranını artırmayı hedefliyoruz

7’den 70’e hitap eden kitaplarla vatandaşları buluşturduklarını belirten Özdemir, “Okuma oranını artırmayı hedefliyoruz, bu fuarlarla daha da artırmayı hedefliyoruz. Yayınevlerine özellikle teşekkür ediyorum.” biz geldikten aylar sonra kısa sürede yaptı. Özellikle Zelzele bölgesinde belediyemiz o bölgeleri hiç ihmal etmemiş, hep hatırlamıştır. Gruplarımız halen orada çalışmalarını sürdürürken, ayrıca biz de bu alanı ihmal etmemek adına fuarımıza yerleştirdik ve onlara katkı sağlamak istiyoruz.” dedi.

Ünlü isimler konuk oluyor

Fuar alanında dünya klasiklerinden bireysel gelişime kadar farklı içeriklere sahip binlerce kitap sergileniyor. Etkinlik kapsamında Yusuf Kaplan, Nedim Şener, Erhan Afyoncu, Kemal Sayar, Pelin Çift, Hulki Cevizoğlu ve Bekir Develi gibi ünlü isimler okuyucuları ile bir araya gelecek.

Çocuklar için atölyeler kuruldu

Meydandaki panayır alanında çocuklar için platform kuruldu. Dokuz gün boyunca burada atölye çalışmaları yapacak. Açılışa katılan miniklere ayrıca ikramlarda bulunuldu.

Genç yazarlar ödüllendirildi

Bağcılar Belediyesi bünyesinde düzenlenen “Genç Kalemler Hikâye Yazma” atölyesini tamamlayarak yazmaya başlayan öğrencilere de ikramlarda bulunuldu. Öğrencileri tebrik eden Özdemir, her birinin gelecekte tanınan büyük yazarlar olacağına inandığını söyledi.

ödül verilecek

Öte yandan diz üstü bilgisayar, bisiklet, ipad, elektrikli scooter gibi hediyeler de fuar alanı ortasında yapılacak çekilişle verilecek. Bağcılar Kitap Fuarı 03-11 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında haftanın her günü 10.00 – 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu